Kurovice jsou poprvé zmiňovány roku 1275, kdy tu stála tvrz olomouckých biskupů. Tuto tvrz získal roku 1565 podkomoří Markrabství moravského, Jáchym Zoubek ze Zdětína. Po jeho synovi Janu Bohuslavovi je v místním kostele, zasvěceném sv. Kunhutě, deska s jeho erbem, jímž byl červeno-zlatě polcený štít a v něm dvě stříbrné, navzájem se držící železné rukavice. Jeho první manželkou byla Anna ze Zástřizl, jejíž erb stříbrné lilie v červeném poli je rovněž vytesán na zmíněné desce.
Navržený znak vychází z erbu Zoubků ze Zdětína jako jednoho z nejvýznamnějších rodů, jež obec kdysi držely a zůstaly po nich i četné památky. Štít je také polcený a v něm jedna železná rukavice z erbu Zoubků. Tato rukavice drží radlici, která je jedním z atributů patronky kostela a obce, svaté Kunhuty. Radlice se také objevovala na staré obecní pečeti. Její zlatá barva spolu se stříbrnou barvou rukavice a červenou polovinou štítu jsou erbovními barvami Zoubků. K vyvážení znamení ve štítu je do červeného pole umístěna lilie z erbu Zástřizlů, která je v místním kostele rovněž zobrazena vedle erbu Zoubků. Zelená barva pravé poloviny štítu pod radlicí symbolizuje zemědělský ráz obce a obecní lesy. Prapor opakuje barvy znaku, stříbrnou rukavici a na něm zjednodušeně představuje bílý pruh, po jehož stranách jsou umístěna znamení ze štítu, tj. radlice a lilie.
Znak
V dolní části zeleno-červeně polceného štítu ležící stříbrná železná rukavice, držící vztyčenou zlatou radlici; v horním levém červeném poli stříbrná lilie.
Prapor
List tvoří tři svislé pruhy, zelený, bílý a červený v poměru 2,5 - 1 - 2,5. V žerďovém zeleném pruhu žlutá vztyčená radlice, ve vlajícím červeném pruhu bílá lilie.