Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hledat na webu

Upozornění

10.4.2024

Upozorňujeme občany, aby si z důvodu zvýšené kriminality v okolí a možného výskytu osob uniklých z nápravných zařízení pro mladistvé (bohužel  i v naší obci) zabezpečili svůj majetek, nenechávali cennosti ve svých vozidlech a případný pohyb podezřelých osob hlásili PČR nebo starostce obce.

27.3.2024

Vážení občané, vzhledem k dlouhodobým komplikacím s kapacitou kompostáren jsme vám  zatím nezaslali rozpis svozu bioodpadu - hnědých popelnic. Nakonec se podařilo vyjednat svážení alespoň jednou měsíčně. Kalendář s termíny svozů vám bude co nejdříve doručen do schránek.

18.3.2024

Vážení občané a návštěvníci naší obce, bohužel stále častěji se na obecní úřad obracejí vlastníci nemovitostí v Kurovicích, že mají své fasády znečištěné močí od psů. Volně pobíhající psi by se zde vůbec neměli vyskytovat a je povinnost každého majitele postarat se o to, aby se tak nedělo a v případě, že už se stane a dojde k tomu, že v okolí udělají nějakou „nehodu“, tak to napravit. Pokud by se stalo, že někdo nechá „očůrat“ svého psa zeď domu, kolem které zrovna prochází, i přes to, že ho má na vodítku, je to vážně špatné. Je třeba se chovat k cizímu majetku s respektem a zamezit podobným situacím. Děkujeme za pochopení.

3.2.2023

S radostí oznamujeme, že jsme spustili nové webové stránky, které dostaly nový moderní design. Naším cílem bylo vytvořit přehlednější a uživatelsky příjemnější web, na kterém najdete všechny potřebné informace. Věříme, že se vám nový web bude líbit.